بانوی هزار فصل

لطفا اول تماس بگیرید!

يكشنبه, ۴ مرداد ۱۳۹۴، ۰۱:۴۶ ب.ظ

زنگ زدند.آیفونو برداشتم و گفتم کیه؟ کسی جوابی نداد.دوباره گفتم گیه؟ صدایی آروم گفت باز کن.رو به بقیه ی اعضای خانواده کردم و گفتم عمه جانه.از پشت در شیشه ای دوتا خانم دیده می شدند،گفتم حتما عمه با دخترش اومده. رفتم جلو در به استقبالشون.همینکه در رو باز کردم سرجام خشکم زد.دو تا خانم شیک و سانتی مانتال دیدم که با لبخند جلو در وایستادن؛منزل م ؟ بله همینجاست.اونا خوشتیپ و آرایش کرده و من مثل جودی آبوت که تازه از خواب بیدار شده باشه.موهای بافته ام،نامرتب و ژولیده و موهای کوتاه کنار شقیقه هام که در اثر اصطکاک با متکا سیخ سیخ شده و مثل شیری که یالشو باز کرده و آماده حمله شده به اونها بِر و بِر نگاه می کردم.درحالیکه شلوار راحتی بندی پوشیده بودم و بندهای سر پاچه هامو گره زده اندازه ی شلوارک شده بود و لباس شل و ول و گلگلی پوشیده بودم و قیافه ام از خستگی و بیحالی زار میزد و یه ذره آرایش روی صورتم نداشتم؛جلو در مثل بُز اَخوش ایستاده بودم و بسیار هم معذب بودم.

خانمها: مامان هستند؟

من: نه نیستند.کاری باهاشون داشتین؟

اونا: واسه امر خیر مزاحم شدیم.

من: 0 _ 0  معمولا وقتی جایی میخوان برن اول تماس می گیرن.

اونا: بله اما فقط آدرس داشتیم و شماره تلفن نداشتیم.شما دخترشون هستین؟

من: بله

اونا: متولد چه سالی هستین؟

من: 61

اونا: خیلی ممنون و خداحافظ

من: خداحافظتعجب می کنم چطور بعضی آدما همینطور بدون خبر دادن قبلی پا میشن میرن خونه ی مردم.

آیا به نظر شما این کار درستیست؟ شاید میزبان مهمون داشته باشن.شاید خونشون نامرتب باشه.شاید مریض داشته باشن و حال مهمون نداشته باشن.شاید خونشون میوه و بساط پذیرایی نداشتن.شاید مثل من مامانشون خونه نباشه و طرف مورد نظر هم مثل من وضعیت ظاهریش شلخته و نامرتب باشه.شاید من بخوام یه لباس خوب و شیک بپوشم،نه اینکه با لباس خونه و سر و ضع نامرتب بیام جلو یه نفر آدم غربیه بشینم و خیلی شاید دیگه. خودتون میدونین که دیدار اوله که تو هر مراسم و مهمونی،دیداری مهم و سرنوشت سازه.دیدار اوله که میتونه طرف رو جذب خودش کنه یا از اون زده بشه.

شما وقتی به دیدن نامزد یا دوست پسرتون میرین قشنگترین مانتو و لباسایی که بهتون میاد رو می پوشین و خودتونو واسه طرف زیبا می کنین.وقتی عروسی میرین شیکترین و جذابترین لباس متناسب با مراسمو می پوشین و با توجه به نزدیکی یا دوری نسبت خویشاوندی با میزبانان مراسم عروسی آرایشگاه میرین و موهاتونو شینیون می کنین و صورتتونو آرایش می کنین.وقتی براتون مهمون میاد،خونه رو آماده و مرتب می کنین و براش بساط پذیرایی رو فراهم می کنین و لباسای خوب و تمیز می پوشین.

با شمام. آره درست با خود شما. همینطور بی خبر و سرزده میرین در خونه ی مردم. چطور انتظار دارین باهاتون درست ترین برخورد رو بکنن و یا به بهترین شیوه ی ممکن ازتون پذیرایی بشه و خونه ی طرف هم مرتب و خوب باشه؟ 


+ خوب معلومه دیگه هم میزبان از دیدنتون جا میخوره و هم شما با اولین نگاه به دختر مورد نظرتون با اون فیافه و ظاهر نامرتب اونو نمی پسندین و منصرف میشین.کاش همیشه قبل از اینکه به مهمونی یا خونه ی کسی بریم اول باهاشون تماس بگیرین و اومدنتونو بهشون اطلاع بدین.نظرات  (۶)

اگه نپسندیده باشن شانس آوردی !
یک عمر زندگی با آدمهایی اینچنین !!!! چه شود !!!!
پاسخ:
معلومه دیگه که نپسندیدن.چون من اصلا بهشون اجازه ندادم بیان بالا همون دم در خداحافظی کردن و رفتن :)
۰۴ مرداد ۹۴ ، ۱۵:۳۶ فاطمه سادات
یه بار برا منم همین اتفاق افتاد . بعد ها فهمیدم یه سری گندا زدم جلو ی اونایی که دنبال امر خیر بودن . اگه اطلاع داشتم حواسم جمع می بود . 
پاسخ:
چه گندایی زدی؟ منم اگه میدونستم غریبه ان با این وضع فشنم نمی رفتم دم در :))
بز اخوش که تیکه ی خودمه ینی هماره به همین گونه م :)))
پاسخ:
من هم اکنون به همین گونه ام یعنی :)))

خودشون تیپ زده پاشدن رفتن دم خونه مردم بگن ما پسر داریم به اونایی که اینجورین پسرمونو نمیدیم دلتون بسوزه و زبون درازیم بکننو برن :))

فدا سرت بابا ... اتفاقن من اگه پسر بودم این تیپو بیشتر می پسندیدم تا اونی که ادم دو ساعت خودشو برا دیگری اماده کنه ...

مردم ما فرهنگشون هر روز رو به کاش میره ینی یه جوری داره میشه رو به منفی ها دارن میل میکنن ...

پاسخ:
بله دلتون بسوزه :)) ما پسر داریم شما ندارین p:

متاسفانه اینجوریه دیگه پرستو جون،خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو 
چه کار زشتی کردن واقعا
برای من هم یک بار این موضوع پیش اومده
مامانم بنده خدا خیلی هول کرده بود!
پاسخ:
پس همدردیم
خیلی هم به نظرم خوب بودی
واقعا که
این مادر پسرا همه حقی رو برای خودشون قائلن
هر کس آدرس خونتون رو داده شماره رو هم میتونسته بده
ایشششششششش
پاسخ:
چی بگم آبانه جون،مال ما هم اینطوریه دیگه

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی